Witaminy na bardzo mocne bicie serca kobiet w ciąży
PL EN
Strona główna Aktualności Zbadaj serce Produkty Olimp Premium Club   Przejdź do sklepu

Witaminy na bardzo mocne bicie serca kobiet w ciąży

  Przyspieszone bicie serca występuje u każdej osoby. Obserwuje się to w sporcie, aktywnej pracy fizycznej, silnych przeżyciach emocjonalnych. Czasami kobiety doświadczają bardzo mocnego bicia serca w czasie ciąży. Może być również spowodowane uczuciami lub wysiłkiem fizycznym, ale w niektórych przypadkach jest oznaką choroby.

Powody bardzo mocnego bicia serca kobiet w ciąży

  W ciele kobiety już we wczesnym okresie ciąży pojawiają się zmiany, przede wszystkim hormonalne. Może to być przyczyną zwiększonego zmęczenia, nawet przy niewielkim wysiłku. W późniejszych okresach, co do zasady, ciężar kobiety w ciąży znacznie wzrasta, organizm musi pracować w trybie awaryjnym.

  Aby zapewnić dziecku tlen i niezbędne składniki odżywcze przez 9 miesięcy, dodatkowe krążenie krwi pojawia się w ciele przyszłej matki. Obciążenie serca wzrasta i może pojawić się bardzo mocne bicie serca kobiet w ciąży. Lekarze uważają, że pojawienie się częstszych i mocniejszych uderzeń serca w tym okresie jest normalne w porównaniu ze stanem sprzed ciąży. Ale kobieta musi okresowo sprawdzać tętno, a w przypadku nawracających ataków skonsultować się z ginekologiem. W przypadku stwierdzenia niedoboru witamin należy zadbać o prawidłową dietę i suplementy.  

Przyczynami bardzo mocnego bicia serca u kobiet w ciąży może być:

  • Niestabilny stan emocjonalny kobiety: stres, depresja, lęk. Charakterystyczny dla większości kobiet w ciąży. U niektórych osób trwałe napięcie nerwowe powoduje problemy zdrowotne.
  • Choroba serca.
  • Złe nawyki: palenie, narkotyki, alkohol, kawa.
  • Niedobór witamin, pierwiastków, kwasów Omega 3.

Jakie powinny przyjmować witaminy na bardzo mocne bicie serca kobiety w ciąży?

  Doniesienia lekarzy pokazują, że większość ciężarnych kobiet, nawet te, które ściśle przestrzegają zasad zdrowego stylu życia, już nie ma trzech lub więcej składników odżywczych we wczesnej ciąży. Nie zaspokajając zapotrzebowania na te substancje, kobieta dużo ryzykuje, ponieważ w czasie ciąży jest odpowiedzialna nie tylko za swoje życie, ale także za życie przyszłego dziecka.

  Tak, więc, w pierwszym trymestrze, brak witamin i mikroelementów może powodować nieprawidłowości w rozwoju płodu. Konieczne jest wzbogacenie diety o ile to możliwe witaminami, mikro i makroelementami. Używanie tylko diety, aby rozwiązać problem, najprawdopodobniej nie zadziała. Produkty leżące na półkach w supermarketach często nie są przydatne.

  Dlatego eksperci polecają specjalne kompleksy witaminowo-mineralne bogate w kwas foliowy, jod, cynk, żelazo, luteinę, rutynę i inne niezbędne witaminy i minerały. Również dolegliwości kobiety w ciąży w obrębie serca mogą być przyczyną niedoboru wielonasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 oraz witaminy E regulującej pracę serca. Dlatego warto zadbać o prawidłową suplementację.

  Takie braki wskazują na konieczność korzystania z produktu Gold Omega 3 Plus, ponieważ nie bez powodu został on nazwany strażnikiem serca. W jego skład wchodzi olej rybi, olej z kryla będący bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-3 DHA i EPA doskonałej, jakości. W związku z tym, że organizm człowieka nie wytwarza takich składników muszą być one dostarczane z zewnątrz. Tak samo dzieje się w przypadku witamy E, na szczęście producent zadbał o wdrożenie do produktu Gold Omega 3 Plus również witaminy E.

Gold Omega 3 Plus na rozwiązanie problemu bardzo mocnego bicia serca kobiet w ciąży

  Kobiety w ciąży powinny spożywać olej z ryb, ponieważ zawiera on kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezastąpione a nieprodukowane przez ludzki organizm i dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem i w suplementach takich jak Gold Omega 3 Plus.

  Regularne spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 zapobiega chorobom serca i naczyń krwionośnych, poprawia pamięć, wzrok, ma pozytywny wpływ na aktywność umysłową i spowalnia starzenie. Zalecane jest aby kobiety w ciąży odczuwające bardzo mocne bicie serca wprowadziły do swojej diety kwasy Omega 3 i witaminę E, ponieważ obydwa te składniki wpływają pozytywnie na zdrowie serca i uregulowanie jego pracy.

  Suplement diety Gold Omega 3 Plus zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są unikalnymi związkami, zapobiegającymi rozwojowi chorób serca. Niestety, nowoczesne żywienie nie pozwala osiągnąć odpowiednich wskaźników, a kobiety w ciąży doświadczają niedoboru tych najbardziej przydatnych substancji i odczuwają przykre objawy ze strony sercowo – naczyniowej.

  Natomiast witamina E zawarta w Gold Omega 3 Plus jest przeciwutleniaczem i uczestniczy w oddychaniu tkanek. Jest doskonała w profilaktyce chorób serca, bierze udział normalizowaniu pracy serca, dzięki czemu może ograniczyć bardzo mocne bicie serca u kobiet ciężarnych. Zarówno kwasy Omega 3 jak i witamina E są głównymi składnikami suplementu diety Gold Omega 3 Plus, dlatego jest on wskazany dla przyszłych mam. Regularne stosowanie tego produktu w czasie ciąży jest niezbędne.

Ważne!

  Różne testy pokazały, że dzieci matek, które spożywały w ciąży olej rybny w odpowiedniej ilości, mają dobrą pamięć wzrokową i wyższe wyniki inteligencji werbalnej. Dzieci urodzone przez matki, które nie miały w diecie takiej substancji, miały najniższe wyniki testu tzn. niskie IQ w wieku 8 lat, problemy behawioralne, słabe zdolności motoryczne i niskie umiejętności komunikacji społecznej.

  Jeśli kobieta ciężarna zdecyduje się na przyjmowanie kapsułek Gold Omega 3 Plus, wówczas stężenia DHA i EPA zawarte w kwasach wielonasyconych Omega 3 mogą być wyższe. Dzieje się tak ze względu na fakt, że producent suplementu diety zadał o przeprowadzenie dokładnego oczyszczanie oleju z ryb z metali ciężkich i toksyn. Dzięki temu kobiety w ciąży mogą bezpiecznie korzystać z produktu Gold Omega 3 Plus.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi

Cała Polska Bada Serce

Wypełnij ankietę on-line i dowiedz się jaki jest stan Twojego serca. Ankieta jest bezpłatna i anonimowa.MocneSerce.pl

Portal, na którym znajdziesz porady ekspertów, profilaktykę oraz opis chorób


przejdź do portalu  
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi

Cała Polska Bada Serce

Wypełnij ankietę on-line i dowiedz się jaki jest stan Twojego serca. Ankieta jest bezpłatna i anonimowa.Zbadaj swoje serce
Olimp Premium Club - konkurs
zbadaj serce mocneserce.pl Olimp Premium Club - konkurs