Środki na arytmie serca bez recepty
PL EN
Strona główna Aktualności Zbadaj serce Produkty Olimp Premium Club   Przejdź do sklepu

Środki na arytmie serca bez recepty

Arytmia to wbrew pozorom bardzo poważna choroba. Zaburzenia rytmu serca z początku mogą przyjmować postać bezobjawową. Z tego powodu choroba bez naszej wiedzy może przybrać bardzo groźną formę. Bardzo często na powstanie choroby nie mamy wpływu jest ona wynikiem uwarunkowań genetycznych lub nadciśnienia tętniczego, z którym skutecznie można walczyć. 

Zaburzenia rytmu serca nie podlegają leczeniu tylko stałej kontroli, która pozwala zapobiegać nasileniu objawów. Doskonałym rozwiązaniem na ograniczenie nieprzyjemnych i niebezpiecznych powikłań jest suplementacja odpowiednimi środkami, które zminimalizują możliwość pojawienia niewydolności serca. 

Kiedy i jak zapobiegać arytmii?

Wiele osób zastanawia się kiedy rozpocząć suplementację środkami, które wspomogą pracę naszego serca i zadbają o jego dobrą kondycję jak najdłużej. Wszystko w znacznej mierze zależy od naszego stylu życia, genetyki i stosowanej przez nas diety. Jeżeli wszystkie czynniki przemawiają na niekorzyść dla naszego serca warto stosować suplementy diety zawierające kwas omega- 3. 

Dieta bogata w kwasy omega-3 jest bardzo korzystna dla osób w każdym wielu. Dostarczanie ich w zbilansowanej diecie lub dodatkową suplementacją pozwoli zminimalizować ryzyko zawału serca i zatrzymania akcji serca. Dodatkowo obniżają one ciśnienie, dzięki czemu powstanie nadciśnienia tętniczego, które z kolei jest czynnikiem do powstawania arytmii. Jednak to nadal nie wszystkie zalety działania kwasów omega-3. Dostarczanie ich do organizmu pozwala na zwalczenie cholesterolu, z którym wielu Polaków ma ogromny problem. Zły cholesterol jest głównym czynnikiem powstawania miażdżycy, która uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi w organizmie.

Jak dbać o serce?

Zmiana stylu życia i porzucenie przykrych nawyków są kluczem do zdrowego serca. Do powstawania arytmii i innych chorób serca przyczynia się codzienny stres, brak aktywności fizycznej, dieta uboga w witaminy minerały i kwasy omega-3 . Zmiana nawyków żywieniowych i wyeliminowanie używek takich jak kawa, alkohol, a nawet herbata korzystnie wpłyną na stan naszego zdrowia. 

Dodatkowym wsparciem dla naturalnych procesów zachodzących w organizmie jest suplementacja kwasami omega-3. Do niedawna powszechnie uważało się, że wyeliminowanie z naszej diety tłuszczy jest korzystne dla zdrowia.  Jednak to mit. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest dostarczanie kwasów omega-3 i omega-6. Niestety ludzki organizm  nie jest w stanie wytwarzać i zapewniać go samodzielnie. Ich działanie korzystnie wpływa na regulacje procesów fizjologicznych. 

Kwasów omega- 3 nie trzeba długo szukać i kupować kosztownych produktów żywnościowych które zapewnią jego odpowiedni poziom. Największe ilości kwasu znajdziemy w oleju lnianym, konopnym w dzikiej róży i oczywiście w rybach. Dzienna dawka, którą należy zapewnić organizmowi, by wspomóc kondycje naszego serca jest tylko jeden gram. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Pozornie może się wydawać, że dzieci nie potrzebują dostarczania kwasów omega-3, jednak ich brak w diecie może doprowadzić do nadpobudliwości, a nawet ADHD. 

Suplementacja omega-3

Spożywanie produktów, które dostarczą odpowiedniej ilości kwasu omega-3 dla niektórych osób mogą okazać się wyzwaniem. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest suplementacja kapsułkami Gold Omega-3. Zawierają one nie tylko niezbędne do zdrowego funkcjonowania organizmu kwasy, ale również witaminy i minerały. Skoncentrowane składniki pomagają uzyskać najlepszą wchłanialność. Kwasy omega-3 pochodzą z naturalnego oleju rybnego, który w połączeniu z witaminą K i D doskonale uzupełnia zapotrzebowanie organizmu. Taki skład pozwoli na utrzymanie w dobrej kondycji układu krwionośnego. Zwalczanie cholesterolu wraz ze wszystkimi korzyściami jakie niesie spożywanie kwasu omega-3 zapobiegnie chorobom serca. Warto zmienić nawyki żywieniowe, uprawiać znacznie aktywniejszy tryb życia  i spożywać wartościowe suplementy diety, by utrzymać nasze ciało w najlepszej kondycji przez bardzo długi czas. 

 

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi

Cała Polska Bada Serce

Wypełnij ankietę on-line i dowiedz się jaki jest stan Twojego serca. Ankieta jest bezpłatna i anonimowa.MocneSerce.pl

Portal, na którym znajdziesz porady ekspertów, profilaktykę oraz opis chorób


przejdź do portalu  
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi

Cała Polska Bada Serce

Wypełnij ankietę on-line i dowiedz się jaki jest stan Twojego serca. Ankieta jest bezpłatna i anonimowa.Zbadaj swoje serce
Olimp Premium Club - konkurs
zbadaj serce mocneserce.pl Olimp Premium Club - konkurs